Televizní a satelitní rozvody

    Dodáváme tzv. na klíč rozvody televizního i radiového signálu v rodinných (ITA) i v bytových domech (STA) od antén po zakončení v zásuvkách pro připojení radia a televize. Zajistíme Vám příjem pozemního analogového i digitálního TV vysílání nebo příjem TV/radio programů ze satelitu. Pro instalace využíváme především komponenty od firem Alcad, Technisat a Schweiger a Toner. 

    Individuální televizní anténa (ITA) je vhodná pro rodinné domy s menším počet TV/R zásuvek, je samozřejmě finančně méně náročná než společná televizní anténa (STA), která se používá v systému společného příjmu televizních, rozhlasových a satelitních signálů v bytových domech. Na rozdíl od kabelové TV je celé zařízení STA vlastnictvím majitele objektu(družstva nebo společenství vlastníků). Dříve byla STA považována za synonymum nekvalitního příjmu. Toto bylo způsobeno zastaralými zařízeními a nekvalitními anténami. V současné době již jsou na trhu zařízení, které která zajistí špičkovou kvalitu obrazu a zvuku při zachování přijatelné ceny a vysoké spolehlivosti.

    Digitální televizní vysílaní zcela nahradilo analogový televizní signál. To přineslo daleko větší množství přijímaných TV programů. Pro příjem tohoto vysílání je nutná odpovídající instalace TV/SAT antén a rozvodů v domě. Ne vždy se anténu podaří nastavit tzv. "od oka", pro správné naladění slouží řada speciálních přístrojů a v neposlední řadě a zkušenosti instalačního technika. To vše jsme schopni Vám nabídnout.

 

 

  TV anténa                     SAT parabola

                 TV anténa                                Digitální přijímač TV signálu                          SAT parabola